Open Box - Samsung 43" U8200F Series 4K UHD HDR LED Tizen OS Smart TV (UN43U8200FFXZC) - 2025
Brand: Samsung
Model: UN43U8200FFXZC
Web Code: 19446901
Sold and shipped by Best Buy
Not available for deliverySold out online
Not available for pickup
Not available for pickup
Sorry, at this time, this product cannot be picked up in-store.
Best Buy Protection Plan
Return Policy
30 days to return or exchange
Read return policy
Warranty
Check with the manufacturer for details.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
What's included:
  • TV
  • Remote
  • User Manual
This Geek Squad Certified Open Box product:
  • Has been thoroughly tested and certified by a Geek Squad agent
  • Is in mint condition and verified to be cosmetically flawless
  • Includes a full warranty and all its original accessories
  • Qualifies for Best Buy's no-hassle return policy
Product Information:
Immersive viewing and seamless streaming
  • 43-inch LED screen with 4K ultra HD resolution delivers crisp, vibrant detail
  • Smart TV platform lets you easily stream your favourite shows, movies, and apps
Advanced visual technologies
  • 60Hz refresh rate combined with Motion Xcelerator technology delivers smooth, blur-free viewing experience
Immersive sound and smart convenience
  • Includes speakers with 20W output power deliver rich, powerful sound