Samsung 65" 4K UHD HDR OLED Tizen Smart TV (QN65S85DAEXZC) - 2024 - Graphite Black
Brand: Samsung
Model: QN65S85DAEXZC
Web Code: 17903780
Sold and shipped by Best Buy
Screen Size: 65 in
Sold out online
Scheduled Delivery: We’ll email you the earliest available delivery date.
Not available for pickup
Not available for pickup
Sorry, at this time, this product cannot be picked up in-store.
Best Buy Protection Plan
Return Policy
30 days to return or exchange
Read return policy
Manufacturer's Warranty
Check with the manufacturer for details or add Best Buy Protection for extra coverage.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
What's included:
  • Samsung SolarCell Remote TM2360E
  • User manual
  • Power cable
Access high-quality content
  • Smart TV technology allows you to easily access more content
Stunning picture quality
  • HDR technology delivers brighter colours, deeper contrasts, and realistic visuals
  • Motion Xcelerator 120Hz enables super-smooth visuals by effectively minimizing motion blur, allowing you to experience immersive viewing