LG 86" NANO80AUA Series NanoCell AI NANO80 4K UHD HDR LED Smart TV (86NANO80AUA) - 2025
Model: 86NANO80AUA
Web Code: 19290041
Sold and shipped by Best Buy
Sale ends: *
Screen Size: 86 in
86 in $1,399.99
Scheduled Delivery
Not available for pickup
Not available for pickup
Sorry, at this time, this product cannot be picked up in-store.
Best Buy Protection Plan
Return Policy
30 days to return or exchange
Read return policy
Low Price Guarantee
Find a lower price anywhere else, we'll gladly match it. Exclusions apply.
See details
Manufacturer's Warranty
Check with the manufacturer for details or add Best Buy Protection for extra coverage.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
What's included:
  • Magic Remote Control
  • Battery
  • Power Cable
  • Quick Start Guide
More content in stunning clarity
  • 86-inch screen features a 4K ultra HD LED display that delivers stunning clarity and detail
Amazing picture and sound
  • 60Hz refresh rate provides smooth and stable visuals for everyday viewing