Open Box - LG UltraGear 24" FHD 144Hz 5ms GTG IPS LED FreeSync Gaming Monitor (24G411A-B) - Black
Model: 24G411A-B
Web Code: 19624396
Sold and shipped by Best Buy
Available for deliveryAvailable to ship
Not available for pickup
Not available for pickup
Sorry, at this time, this product cannot be picked up in-store.
Best Buy Protection Plan
Return Policy
30 days to return or exchange
Read return policy
Warranty
Check with the manufacturer for details.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
What's included:
  • LG Monitor and Stand
  • External Power (Adapter with cord)
  • HDMI Cable
This Geek Squad Certified Open Box product:
  • Has been thoroughly tested and certified by a Geek Squad agent
  • Is in mint condition and verified to be cosmetically flawless
  • Includes a full warranty and all its original accessories
  • Qualifies for Best Buy's no-hassle return policy
Product Information:
  • Over-clocked 144Hz refresh rate and 5ms response time offer smooth motion and fast response for fluid, blur-free gameplay
  • VESA mountable design with 100 x 100 size support enables flexible wall or arm mounting
  • One HDMI 2.0, one DisplayPort, and one headphone 3 Pole (sound only) enable easy connectivity with other devices