This Q-Power 15" QBOMB15S Single Subwoofer Box Enclosure is designed and built for the deepest bass. It features a single sealed chamber design, 2.1 cubic feet of air space and a mounting depth up to 15 inches. The Q-Power 15" Q-Bomb subwoofer box is finished with a black bedliner spray for increased durability. Turn your ride into a sound machine with the help of the Q-Power 15" Subwoofer Enclo
Q-POWER QBOMB15S QBOMB 15 Inch Sealed Car Single Subwoofer Sub Box Enclosure
Model: 60305
Web Code: 19870332
Sold and shipped by | 3.6 seller rating (69 reviews)
Available for deliveryAvailable online only
Enjoy on orders from this seller.
Seller Return Policy
Read return policy
Warranty
Check with the manufacturer for details.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
This Q-Power 15" QBOMB15S Single Subwoofer Box Enclosure is designed and built for the deepest bass. It features a single sealed chamber design, 2.1 cubic feet of air space and a mounting depth up to 15 inches. The Q-Power 15" Q-Bomb subwoofer box is finished with a black bedliner spray for increased durability. Turn your ride into a sound machine with the help of the Q-Power 15" Subwoofer Enclosure! If you want the most output for your money, this is the way to go. "Q Bomb" is etched in the top of the box.Dimensions: 18" (W) x 16.25" (H) x 16.25" (D)2-year Warranty: (1-year Manufacturer + 1-year VMInnovations)We are an authorized Q-Power dealer