Samsung 43" BEF-H Series 4K UHD Tizen Smart TV (LH43BEFHLGFXZC)
Brand: Samsung
Model: LH43BEFHLGFXZC
Web Code: 19436740
Sold and shipped by Best Buy
Available for deliveryAvailable to ship
Not available for pickup
Not available for pickup
Sorry, at this time, this product cannot be picked up in-store.
Return Policy
Read return policy
Low Price Guarantee
Find a lower price anywhere else, we'll gladly match it. Exclusions apply.
See details
Manufacturer's Warranty
Check with the manufacturer for details or add Best Buy Protection for extra coverage.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
What's included:
  • 43'' BEF Panel
  • Power Cord
Amazing clarity
  • Smart TV is designed for business use
  • 60Hz refresh rate delivers smooth and clear visuals for everyday viewing
Seamless content management
Enhanced safety features
Flexible connectivity and design
  • Three HDMI inputs and one USB media port offer versatile connectivity options
  • VESA mountable with 200mm x 200mm support allows easy and secure attachment to compatible mounts or stands