Samsung 55" S95F Series 4K UHD HDR OLED Tizen Smart TV (QN55S95FAFXZC) - 2025
Brand: Samsung
Model: QN55S95FAFXZC
Web Code: 19204358
100+ bought in the last month
Sold and shipped by Best Buy
Available for deliveryAvailable to ship
Not available for pickup
Not available for pickup
Sorry, at this time, this product cannot be picked up in-store.
Best Buy Protection Plan
Return Policy
30 days to return or exchange
Read return policy
Low Price Guarantee
Find a lower price anywhere else, we'll gladly match it. Exclusions apply.
See details
Manufacturer's Warranty
Check with the manufacturer for details or add Best Buy Protection for extra coverage.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
Breathtaking visuals
  • OLED HDR Pro enhances contrast and brightness for deeper blacks and vibrant colours
  • 120Hz refresh rate ensures ultra-smooth motion for fast-paced action and gaming
  • Motion Xcelerator 165Hz boosts frame rates for crisp, blur-free action in every scene
Seamless entertainment
  • NQ4 AI Gen3 processor enhances picture quality and performance with intelligent optimization
  • 70W speakers provide powerful, immersive sound that fills the room with rich audio