AZZA PSAZ-650W 650W Intel ATX12V 80 PLUS BRONZE Certified Power Supply
Model: PSAZ-650W
Web Code: 15986309
Sold and shipped by | 4.5 seller rating (8 reviews)
Available for deliveryAvailable online only
Seller Return Policy
Read return policy
Warranty
Check with the manufacturer for details.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
General
BrandAZZA
ModelPSAZ-650W
Details
TypeIntel ATX12V
Maximum Power 650 W
Fans 1 x 120mm fan
Main Connector 20+4Pin
+12V Rails Single
PCI-Express Connector 2 x 6+2-Pin
SATA Power Connector 5
Modular Non-Modular
Energy-Efficient80 PLUS BRONZE Certified
Over Voltage Protection UVP, OVP, OPP, OCP, SCP
Input Voltage100 - 240 V
Input Frequency Range47 - 63 Hz
Input Current10A - 5A
Output+3.3V@20A, +5V@20A, +12V@48A, -12V@0.4A, +5VSB@2.5A
ApprovalsFCC, CE, TUV, RoHS, RCM
Max PSU Length140 mm
Connectors1 x 20+4 Pin ATX
1 x 8 (4+4) Pin EPS
2 x 8 (6+2) Pin PCI-E
5 x SATA
2 x Molex
1 x Floppy
Features
FeaturesIntel ATX12V
80PLUS Bronze Certified
High-Quality Components
2 Year Warranty
Universal AC input from 100V-240V / 200V-240V
120mm fan: Quiet operation across a wide range of loads
Durable Flat Cables gives you neat and tidy spaces
Protection: UVP,OVP,OPP,OCP,SCP
Safety: FCC, CE, TUV, RoHS, RCM
Dimension & Weight
Dimensions3.39" x 5.91" x 5.51"