LG 34" WQHD 160Hz 5ms GTG Curved VA LED FreeSync Gaming Monitor (34G600A-B) - Black
Model: 34G600A-B
Web Code: 19407378
Sold and shipped by Best Buy
Sale ends: *
Available for deliveryAvailable to ship
Not available for pickup
Not available for pickup
Sorry, at this time, this product cannot be picked up in-store.
Best Buy Protection Plan
Return Policy
30 days to return or exchange
Read return policy
Low Price Guarantee
Find a lower price anywhere else, we'll gladly match it. Exclusions apply.
See details
Manufacturer's Warranty
Check with the manufacturer for details or add Best Buy Protection for extra coverage.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
What's included:
  • LG Monitor and Stand
  • External Power (Adapter with cord)
  • HDMI Cable (x2)
  • DisplayPort Cable
  • Rapid 160Hz refresh rate delivers crystal-clear visuals with reduced motion blur for an immersive gaming experience
  • 178-degree wide viewing angles ensure consistent colours and clarity from almost any direction
  • Hexagon lighting and a three-side virtually borderless design create a sleek look
  • VESA mountable design with 100 x 100 size support enables flexible wall or arm mounting
  • Two 7W stereo speakers with MaxxAudio deliver rich, immersive sound that enhances your overall gaming experience
  • Two HDMI 2.2 ports, one DisplayPort, and a headphone out 3Pole (sound only) provide multiple connectivity options