Open Box - LG 55" UA7900 Series AI 4K UHD HDR LED Smart TV (55UA7900YUA) *LOCAL TORONTO DELIVERY ONLY*
Model: 55UA7900YUA
Web Code: 19496300
Sold and shipped by | 4.1 seller rating (10,658 reviews)
Available for deliveryAvailable online only
Seller Return Policy
Read return policy
Warranty
Check with the manufacturer for details.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
What's included:
  • Remote Control
  • Power Cable
  • Quick Start Guide
*LOCAL TORONTO DELIVERY ONLY*
Stunning clarity and seamless entertainment
Amazing picture and sound
• High Dynamic Range (HDR) enhances contrast and colour accuracy for lifelike, vibrant images
• 60Hz refresh rate ensures smooth and clear motion for everyday viewing
Smart features and simple streaming
• webOS operating system provides an intuitive and easy-to-navigate smart TV platform
Advanced connectivity and voice control
Convenient control and flexible installation options
• Optional 300mm x 200mm wall mount specification allows for easy wall mounting to save space and customize your viewing setup