Open Box - LG 86" 4K UHD HDR LED webOS Smart TV (86UR8000AUA)
Model: 86UR8000AUA
Web Code: 19343829
Sold and shipped by | 4.1 seller rating (10,658 reviews)
Available for deliveryAvailable online only
Seller Return Policy
Read return policy
Warranty
Check with the manufacturer for details.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
What's included:
  • Magic Remote Control
  • Power Cable
  • Quick Start Guide
Immersive smart TV experience
• Smart TV allows you to easily access streaming services, apps, and online content
Enhanced picture quality and smooth motion
• 120Hz refresh rate ensures smooth motion and reduces blur, providing a more fluid and responsive viewing experience
Superior sound
Effortless navigation and access to content
Seamless connectivity and smart integration
• Optional 600mm x 400mm wall mount specification provides flexible and secure mounting options