Open Box - Pioneer 50" R851 Series 4K UHD LCD Roku TV Smart TV (PN50-R851-26C) - 2025
Model: PN50-R851-26C
Web Code: 19647643
Sold and shipped by | 4.1 seller rating (10,658 reviews)
Available for deliveryAvailable online only
Seller Return Policy
Read return policy
Warranty
Check with the manufacturer for details.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
What's included:
  • Pioneer 50-inch Class LED 4K UHD Smart Roku TV
  • Remote: Stand
  • 4 x ST4 screws
· 50-inch LCD display with 4K ultra HD resolution delivers crisp and clear pictures
· Smart TV lets you easily stream your favourite shows, movies, and apps all in one place
· High Dynamic Range (HDR) enhances contrast and colour accuracy, delivering lifelike images
· 60Hz refresh rate delivers smooth, flicker-free visuals for everything from action scenes to live sports
· 8W bottom speakers deliver clear, balanced audio
· Wall mount is optional and not included, design with 400mm x 300mm VESA