Samsung 30" 5-Burner Gas Cooktop (NA30N7755TS/AA) - Stainless Steel
Brand: Samsung
Model: NA30N7755TS/AA
Web Code: 12604339
Sold and shipped by Best Buy
Sale ends: *
Scheduled Delivery
Not available for pickup
Not available for pickup
Sorry, at this time, this product cannot be picked up in-store.
Best Buy Protection Plan
Return Policy
30 days to return or exchange
Product must be unopened
Read return policy
Low Price Guarantee
Find a lower price anywhere else, we'll gladly match it. Exclusions apply.
See details
Manufacturer's Warranty
Check with the manufacturer for details or add Best Buy Protection for extra coverage.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
What's included:
  • Manual
  • Power Cable
Convenient use, power, and precision control help you create new gourmet dishes
  • Gas cooktop provides you with instant heat and cools down quickly for a safer kitchen
  • 1-touch control of cooktop and hood for incredible ease of use
Never leave the burner on again
Dimensions
  • Width: 76.2cm (30")
  • Height: 7.93cm (3.12")
  • Depth: 53.3cm (20.98")