Samsung 65" S84F Series 4K UHD HDR OLED Tizen Smart TV (QN65S84FAEXZC) - 2025 - Only at Best Buy
Brand: Samsung
Model: QN65S84FAEXZC
Web Code: 19420285
100+ bought in the last month
Sold and shipped by Best Buy
Screen Size: 65 in
65 in $1,699.99
Scheduled Delivery
Not available for pickup
Not available for pickup
Sorry, at this time, this product cannot be picked up in-store.
Best Buy Protection Plan
Return Policy
30 days to return or exchange
Read return policy
Low Price Guarantee
Find a lower price anywhere else, we'll gladly match it. Exclusions apply.
See details
Manufacturer's Warranty
Check with the manufacturer for details or add Best Buy Protection for extra coverage.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
What's included:
  • TV
  • Remote
  • User Manual
Immersive visuals and countless content
  • Part of the S84F series
  • 65-inch OLED display with 4K ultra HD resolution delivers stunningly crisp and clear pictures
Advanced visual technologies
  • High Dynamic Range (HDR) enhances contrast and colour accuracy, delivering lifelike images
  • 120Hz refresh rate and Motion Xcelerator 120Hz deliver ultra-smooth, fluid visuals with reduced motion blur for an enhanced viewing experience
Exceptional sound quality
  • 20W speaker setup enhances your visual experience with rich, clear sound
Seamless navigation and smart voice assistance
Robust connectivity and flexible installation
  • Four HDMI inputs and two USB-A ports provide versatile connectivity options
  • Optional 300mm x 200mm wall mount compatibility allows flexible and secure installation, fitting your space perfectly