CyberPower Metered PDU15M2F10R 12-Outlets PDU PDU15M2F10R
Model: PDU15M2F10R
Web Code: 10766712
Sold and shipped by | 3.9 seller rating (21 reviews)
Available for deliveryAvailable online only
Seller Return Policy
Read return policy
Warranty
Check with the manufacturer for details.
For Quebec residents: See the Availability Guarantee disclosure in the Specifications section below.
Manufacturer:CyberPower Systems, Inc
Manufacturer Part Number:PDU15M2F10R
Brand Name:CyberPower
Product Model:PDU15M2F10R
Product Name:PDU15M2F10R 12-Outlets PDU
Product Type:PDU
Input Receptacles:NEMA 5-15P
Output Receptacles:12 x NEMA 5-15R
Protection Type:Overload Protection
Input Voltage:120 V AC
Input Voltage Range:100 V AC - 125 V AC
Output Voltage Range:100 V AC to 125 V AC
Input Current:15 A
Mounting Orientation:Vertical
Mount Type:Rack-mountable
Rack Height:1U
Height:1.75" (44.45 mm)
Width:17.50" (444.50 mm)
Depth:2.25" (57.15 mm)